Włocławskie Rottweilery pokonały Hiszpańskie Byki. Fotorelacja ze spotkania Anwil Włocławek vs. San Pablo Burgos (100 – 90).

0
461

Autor: Adrianna Nowacka

no images were found

Mecz rozpoczął się celną trójką zespołu z Burgos. Przy stanie 5 -17 o czas poprosił Igor Milicić. Agresywne krycie na całym boisku przyniosło skutek. Poprawiła się również egzekucja rzutów z gry.Trójka Chase Simona dała sygnał do ataku. Po przechwycie i widowiskowym wsadzie Rickiego Ledo pierwsza kwarta zakończyła się remisem po 20.W połowie drugiej kwarty objęliśmy prowadzenie 26-25 którego nie oddaliśmy już do końca pierwszej połowy.
W 3 kwarcie do głosu doszli zawodnicy z półwyspu Iberyjskiego którzy szybko odrobili 10 punktową stratę. Wyszli nawet na prowadzenie. Gospodarze więc znów musieli gonić wynik. Ostatnia część meczu to pokazowa gra włocławian – ,, nasza obrona w 4 kwarcie była na 90 % naszych możliwości” stwierdził na konferencji trener Milicić.
Double double Shawna Jonesa!Na deskach fenomenalne zawody rozegrał Shawn Jones dla którego wczorajszy mecz był najlepszym w barwach Anwilu. Double double tj. 11 punktów, 17 zbiorek zrobiło wrażenie na komentatorach oraz na zawodnikach drużyny przeciwnej.
W ostatnich minutach meczu Hala Mistrzów eksplodowała! Wspomniana znakomita obrona oraz szalone trójki Chrisa Dowa wyprowadziły Anwil na prowadzenie którego nie oddał już do końca meczu.Ostatecznie Rottweilery pokonały Byki z Burgos 100 – 90. Mistrzowie Polski nadal licza się w walce o awans z grupy B.Było to 5 zwycięstwo drużyny z Kujaw w BCL. Przypomnijmy, że w ubiegłorocznych rozgrywkach biało-zielono-niebiescy zanotowali tylko 4 zwycięstwa. Wynik już został poprawiony, a to jeszcze nie koniec!
Kolejny mecz w ramach rozgrywek Basketball Champions League 7-ego stycznia we francuskim Pao. Zespół Anwilu mierzyć się będzie z ostatnią drużyna grupy B.
Punkty dla Anwilu:Tony Wroten 20, Ricky Ledo 19, Chris Dowe 16, Chase Simon 13, Shawn Jones 11, Rolands Freimanis 11, Michał Sokołowski 7, Szymon Szewczyk 3
Punkty dla San Pablo Burgos: Earl Clark 24, Vitor Benite 22, Jasiel Rivero 10, Bruno Fitipaldo 9, Augusto Lima 9, Alex Barrera 8, Thad McFadden 2, Ferran Bassas 6