REKLAMA

Wspólna akcja włocławskich „wodniaków” z funkcjonariuszami Państwowej Straży Rybackiej zaowocowała w środę zatrzymaniem sprawcy kłusownictwa. Mieszkaniec woj. łódzkiego dokonywał nielegalnego połowu ryb na terenie jednego z jezior w powiecie włocławskim. Za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

W środę (04.09.2019) policjanci ogniwa wodnego pełnili służbę wspólnie z Państwową Strażą Rybacką z Posterunku we Włocławku na terenie jednego z jezior w gminie Izbica Kujawska. Po południu funkcjonariusze zaczęli przyglądać się mężczyźnie, który stojąc przy brzegu wody podejrzanie się zachowywał. Podczas obserwacji okazało się, iż wykorzystuje on wędkę do zastawiania  w wodzie sznurów hakowych, po czym sznury te odczepia od wędki i przywiązuje do kołków drewnianych przy brzegu. Jest to niedozwolona czynność, która narusza przepisy dotyczące rybołówstwa i podlega pod kłusownictwo.

Mundurowi niezwłocznie dotarli do mężczyzny i znaleźli przy nim kolejny sprzęt, który służył do łowienia ryb niezgodnie ze sztuką. 76-latek z województwa łódzkiego został zatrzymany, a znalezione przy nim narzędzia połowowe, w postaci sznurów hakowych, zabezpieczone. Mężczyzna będzie odpowiadał przed sądem za dokonanie nielegalnego połowu ryb. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności i utratą narzędzi, które posłużyły do kłusownictwa.