REKLAMA

Autor: Karolina Klimecka

Wczoraj wieczorem, na adres naszej redakcyjnej skrzynki, trafiły zdjęcia oburzonego Internauty. Zdjęcia nie wymagają komentarza – mówią same przez siebie, ale nie bylibyśmy sobą gdybyśmy tego nie skomentowali.

Drodzy wyrzucający śmieci – rozumiemy, że w aucie bądź w ręku brak miejsca na to, żeby te śmieci zabrać ze sobą do domu i tam je wyrzucić, aniżeli wrzucać do pełnego śmietnika bądź na ziemię? Ciężko było to spakować do auta, spakować do torebki?! To wasze dzieło, które umila innym korzystającym z pięknych walorów estetycznych jeziora Czarnego, widoki.

Człowiek jest najgorszym gatunkiem, który zamieszkuje Ziemię. Pandemia koronawirusa zamknęła nas w domach, ale nawyki nasze śmieciowe, jak widać nie uległy zmianie. Szanujcie tą planetę, bo innej do życia nie ma. Szanujcie innych, czyli tych, którzy potrafią swoje śmieci zabrać ze sobą do domu, lub ewentualnie wyrzucić w miejscu do tego przeznaczonym i takim, które gwarantuje, że dany śmieć nie będzie leżał na naszych włocławskich ulicach.

Niech pandemia koronawirusa spowoduje u Was refleksję w zakresie nauki nowych nawyków w ekologii i kultury osobistej.