REKLAMA

Dziś przy Zespole Szkół nr 3 im. Marii Grzegorzewskiej przy ul. Nowomiejskiej nastąpiło oficjalne otwarcie pierwszej w woj. kujawsko-pomorskim i 107 w Polsce wypożyczalni rowerów trójkołowych, dla osób z niepełnosprawnością. Na uroczystości pojawił się prezydent miasta – Marek Wojtkowski, Dyrektor Zespołu Szkół nr 3 -Ewa Fol, Przedstawiciel PCK w Bydgoszczy, Zastępca Prezydenta Miasta – Barbara Moraczewska, Dyrektor Wydziału Edukacji – Agnieszka Białopiotrowicz.

Wypożyczenie roweru będzie całkowicie bezpłatne. Dopasowane one są wielkością do wzrostu i będą dostępne w trzech rozmiarach: na kołach 24 cale (powyżej 155 cm), 20 cali (do 150 cm) i 16 cali (dla dzieci w wieku przedszkolnym).

Uruchomienie wypożyczalni w szkole będzie możliwe dzięki nawiązaniu współpracy z Fundacją „Eco Textil Od Was dla Was” oraz PCK – Oddział w Bydgoszczy, która przekazała 8 rowerów: 5 do wypożyczalni i 3 dla uczniów Zespołu Szkół nr 3. Dzięki tej współpracy nie było potrzeby wydania żadnych pieniędzy, aby zrealizować tę inicjatywę.

Rowery wypożyczyć będzie można w 5 dni roboczych od 8.00 do 15.00. W celu rezerwacji roweru należy skontaktować się dzwoniąc pod numer 54 4121041. Rowery można wypożyczyć minimum na jeden dzień i maximum dwa tygodnie.

fot. Martyna Drzewiecka