REKLAMA

W środę 15 września 2021 r. o godz. 12.00 na placu Wolności nastąpi uroczyste otwarcie wystawy zatytułowanej: „Dzieci Świata”. Na ekspozycję składają się fotografie autorstwa Elżbiety Dzikowskiej.

„Dzieci Świata” to kolejna wystawa po „Uśmiechu Świata” przepełniona uśmiechem, różnorodnością kulturową, empatią, z niezwykłą wnikliwością prezentująca dolę i niedolę najmłodszych mieszkańców naszego globu, a przede wszystkim tych z Azji, Afryki czy Ameryki Łacińskiej. Dzieci w fotografiach Elżbiety Dzikowskiej najczęściej żyją w biedzie, bez możliwości nauki, pracując od najmłodszych lat, aby wspomóc rodziców, opiekują się młodszym rodzeństwem, niejednokrotnie głodują. Pomimo wielu trosk i przeciwieństw losu starają się znaleźć czas na zabawę i dzielą się z nami tym, co mają najcenniejsze – uśmiechem, który jest najkrótszą drogą do serca.

Wystawa została objęta honorowym patronatem UNICEF Polska, Piotra Całbeckiego – Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Marka Wojtkowskiego – Prezydenta Miasta Włocławek. Partnerami organizacji wystawy są: Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Urząd Miasta Włocławek, Centrum Kultury „Browar B.” i Krajowa Spółka Cukrowa S.A.