REKLAMA

Od 28 lat Włocławek jest gospodarzem najważniejszej imprezy tego nurtu w Polsce. Finał odbywa się w ramach 64. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. To najbardziej prestiżowe wydarzenie muzyczne w naszym mieście.

Na scenie pojawiło się 23 uczestników, którzy przybyli w środę i przez 4 dni gościli we Włocławku. W czwartek odbywały się zajęcia warsztatowe z
Elżbietą Zapendowską, Katarzyną Winiarską, Janem Zdziarskim i Andrzejem Głowackim i próby koncertów konkursowych. W piątek trwały próby koncertów konkursowych, I koncert konkursowy oraz II koncert konkursowy. W sobotę natomiast odbył się uroczysty koncert galowy oraz ogłoszenie zwycięzców.

Laureatką pierwszej nagrody została Zuza Wiśniewska z Torunia, która zaśpiewała “Burzę zaklęć i pytań” Józefa Ratajczaka oraz Goethego “Dziką Różyczkę”.

Dwie równorzędne drugie nagrody otrzymały Katarzyna Pęksa z Koszalina i Martyna Strychalska z Turku, trzecią Monika Adamiec, reprezentująca Rzeszów. Wyróżnione zostały Kaja Frankiewicz ze Sławna, Maja Massier z Żar i Julia Gołębiowska z Bolesławca. Nagrodę publiczności odebrał Szymon Butor z Nysy.

Wyróżnienia specjalne – zaproszenia do koncertu Studia Piosenki Teatru Polskiego Radia otrzymali: Szymon Butor, Natalia Cwajna z miejscowości Koperniki i Nikola Krauze, reprezentująca Kwidzyńskie Centrum Kultury.

no images were found

fot. Martyna Drzewiecka