REKLAMA

Swoje wsparcie można przekazać na rzecz jednej z 370 uprawnionych organizacji działających w województwie kujawsko-pomorskim.
Jest to już 11 edycja kampanii pod nazwą 1 % dla naszego regionu. Z roku na rok kwoty przekazywane w ramach jednego procenta podatku dochodowego od osób fizycznych są coraz większe. W ubiegłym roku mieszkańcy naszego województwa na rzecz stowarzyszeń non profit przekazali 38,5 milionów złotych. To kwota o 1,5 milionów większa, niż w roku poprzednim. 741 tysięcy podatników z regionu skorzystało w ubiegłym roku z możliwości wsparcia instytucji trzeciego sektora,
 W deklaracji podatkowej należy wpisać numer KRS organizacji, której chcemy pomóc oraz kwotę, która nie może przekroczyć 1 procenta podatku.
W deklaracji można także wskazać konkretny cel, na który przekazuje się 1% podatku. Może nim być na przykład ratowanie życia konkretnego podopiecznego fundacji lub wsparcie konkretnej placówki.
Wykaz organizacji pożytku publicznego uprawnionych do otrzymania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych za 2020 rok w 2021 roku dostępny jest pod adresem: tutajwww.niw.gov.pl/opp/wykaz-opp/ .
Pełna informacja dostępna jest pod adresem: https://www.kujawsko-pomorskie.pl/biuro-prasowe/informacje-prasowe/36656-podaruj-1-procent-organizacji-z-regionu-4