REKLAMA

U Kacperka Wiśniewskiego z Płonczynka zdiagnozowano nowotwór złośliwy. Miał wg laryngologa tylko polipy w nosie. Kacperek trafił do szpitala z rozpoznaniem klinicznym guza noso-gardła, guza jamy nosa. Po usunięciu guzów i badaniu histopatologicznym rozpoznano mięśniakomięsaka prążkowanokomórkowego. Od razu trafił na oddział onkologiczny do Bydgoszczy. Badanie PET węzłów chłonnych wykazało komórki nowotworowe w węźle na szyi. W poniedziałek usunięto mu węzeł chłonny zaatakowany przez komórki rakowe. W czwartek ma otrzymać bardzo agresywną chemię.

Jednak rokowania lekarzy nie dają nadziei. Jedynym i dającym 100% szansy na wyzdrowienie jest pobyt Kacpra w klinice w Niemczech, gdzie stosuje się leczenie protonami. Koszt takiego leczenia jest ogromny. 

W związku z tym organizowana jest Akcja Charytatywna „Słońce dla Kacperka”, która odbędzie się 18 lipca na placu przed głównym wejściem szkoły. Organizatorem jest Publiczne Przedszkole, Rodzice z oddziału 01 oraz Dyrekcja ZPO w Wielgiem.

Redakcja WLC.PL razem z Organizatorami serdecznie zaprasza! Ponadto mamy prośbę o udostępnianie posta, aby dotarł jak najdalej!