REKLAMA

Tym razem gotować będzie dla Was Iwona Piotrowski – włocławianka, która wiele lat temu wyjechała do Stanów.

Zapraszamy na najnowszą serię pysznych dań! A co mówi Iwona o sobie i o Instant Pot, w którym będzie się odbywało gotowanie? Przeczytajcie sami!

Witam, mam na imię Iwona, jestem byłą mieszkanką Włocławka, a teraz mieszkam w Stanach Zjednoczonych. Niedawno otworzyłam swój kanał na YouTube w którym przekazuję moją wiedzę i umiejętność gotowania w szybkowarze elektrycznym inaczej też znanym jako Instant Pot/Pressure cooker albo Multicooker. Gotuje w nim potrawy polskie i nie tylko, desery i ciasta.
Jestem wielką miłośniczką tego sprzętu, sama posiadam 2 takie garnki i nie wyobrażam sobie ich nie mieć. Te garnki są niezawodne w kuchni i bardzo jej polecam. Jest to również maszyna wieloczynnościowa, potrafi zastąpić wiele innych mniejszych sprzętów kuchennych. Można w niej ugotować ryż, jajka, zrobić jogurt, biały ser, warzywa na parze, upiec ciasto, ustawić na wolne gotowanie jak i również zastąpi patelnię do podsmażania.
Dania przygotują się praktycznie same, wystarczy umieścić składniki i przyprawy w środku. Można również gotować kilka składników w tym samym czasie.
Nie trzeba mieszać, pilnować, stać nad garnkiem godzinami. W czasie kiedy potrawy są wykonywane w szybkowarze elektrycznym można śmiało przejdź do innych domowych czynności, wyjść z domu na zakupy, iść na spacer lub na siłownię… A jak wrócisz do domu to masz obiad gotowy… i to mnie właśnie urzekło w tej maszynie.
Tutaj u nas w Stanach Instant Pot podbija rynek od długiego czasu, a wiem że w Europie to nie jest jeszcze takie popularne.
Instant pot jest to szczelny garnek w którym potrawy są robione w wysokiej temperaturze. Pod wpływem temperatury ciśnienie w garnku rośnie, dzięki czemu następuje przyspieszenia procesu gotowania.
Gotowanie w szybkowarze pozwoli oszczędzić czas i energię. Potrawy, których przygotowanie zajmuje trochę czasu zrobią się w kilka albo kilkanaście minut, np. ziemniaki ugotują się w 4 minut, rosół będzie gotowy w 25 minut, a mięso wołowe – soczyste i miękkie – w 30 minut. Dużą zaletą jest także fakt, że potrawy zachowują wszystkie wartości odżywcze.
Insatnt Pot jest to idealny sprzęt kuchenny dla zapracowanych osób, dla tych którzy nie lubią stać godzinami nad kuchnią i pilnować jedzenia, jak i również dla osób które lubią zdrowo zjeść.
Instant pot jest idealny dla każdej rodziny, nieważne czy ona składa się z dwóch osób czy z siedmiu. Ta maszyna jest dostepna w różnych rozmiarach. 3qt = 2.8L, 6qt = 5.7L. 8qt= 7.6L, 10qt= 9.6L.
Bardzo serdecznie wszystkich zachęcam do subskrypcji mojego kanalu „Iwona Piotrowski Instant Pot po polsku „. Raz w tygodniu będę dodawała jeden lub dwa filmiki. Pod każdym filmem na Youtube będzie opis, czas robienia i lista produktów. Jeżeli macie jakieś pytania to oczywiście można zadawać je pod każdym filmikiem jak również bardzo chętnie odpowiem na pytania w mailu, który jest podany na stronie.
Jeszcze raz serdecznie wszystkich zapraszam.

Dziękuję Iwona

Dziś prezentujemy pierwszy filmik z serii – Zupa z soczewicy.