REKLAMA

We Włocławku stale rośnie liczba pogrzebów urnowych. Niewątpliwie to efekt oferty Zakładu Pogrzebowego „Tartar” dysponującego jako jedyna firma w okolicy własną spopielarnią oraz domem pogrzebowym z unikalną w skali naszego miasta kaplicą.    

NOWOCZESNE KAPLICE

Kompleks firmy Tartar znajduje się w we Włocławku przy ul. Cmentarnej 12 obok cmentarza komunalnego. W jego skład wchodzą między innymi dwie kaplice, w których Rodziny mogą pożegnać bliską osobę przed spopieleniem lub pogrzebem. Podczas pożegnań firma oferuje oprawę muzyczną wraz z nagłośnieniem, istnieje również możliwość projekcji zdjęć i filmu z życia osoby zmarłej. Mniejszy, kameralny obiekt pomieści do kilkunastu uczestników ceremonii. Większa, niedawno oddana do użytku kaplica to unikalny obiekt w skali naszego miasta, pomieści kilkadziesiąt osób. Obie kaplice utrzymane są w nowoczesnej stylistyce, posiadają klimatyzację oraz wysokiej klasy sprzęt audio-wizualny.

SPOPIELARNIA I KOLUMBARIA

Spopielenia odbywają się w 2 nowoczesnych piecach kremacyjnych produkcji francuskiej, gdzie proces jest w pełni zautomatyzowany. Osoba zmarła spopielana jest w trumnie ekologicznej w procesie trwającym ok. 90 minut. Po dokonanym procesie spopielenia prochy osoby zmarłej zostają złożone do urny wraz z trwałym indywidualnym identyfikatorem prochów, potwierdzonym protokołem z wykonania spopielenia i certyfikatem kremacji.
Ponadto Tartar gwarantuje dogodne i szybkie terminy spopieleń, wysoki poziom usług, profesjonalną obsługę oraz minimum formalności.

Firma Tartar wzbogaciła ostatnio swoją ofertę o kolumbaria zbudowane z prefabrykowanych, betonowych nisz urnowych. Kolumbaria to nie tylko miejsce spoczynku, to także pomnik i świadectwo naszej pamięci. Pierwszym i zasadniczym powodem budowy kolumbarium jest brak miejsc na cmentarzu. Szczególnie dotyczy to nekropolii starych lub znajdujących się w centrach miast, których otoczenie jest już na etapie, który nie pozwala na zwiększenie powierzchni.

Średnio dla pochówku tradycyjnego (w trumnie) dla 2 osób, cmentarz przewiduje parcelę o wymiarach około 150/170 x 270/300 cm. Na takim obszarze możemy zbudować kolumbarium na 30 nisz mogących pomieścić około 4 urn każda. Oznacza to powstanie miejsca spoczynku dla nawet 120 osób.

BALSAMACJA

Kolejną, unikatową na skalę miasta usługą, którą świadczy firma Tartar jest balsamacja. Balsamacja w swoim nowoczesnym kształcie jest wynikiem wieloletnich badań nad jej procedurami, dziełem inżynierii i efektem doświadczenia w stosowaniu przeróżnych technik na przestrzeni wielu pokoleń. Jest to połączenie sztuki i nauki, które ma za zadanie przywrócenie zażyciowego wyglądu osoby zmarłej. Dzięki temu w przypadkach szczególnie trudnych wymagających dodatkowo fachowej rekonstrukcji i plastyki pośmiertnej, istnieje możliwość zorganizowania godnego pożegnania z osobą zmarłą.

GODNIE I Z SZACUNKIEM

Tartar na włocławskim rynku działa wiele lat. To jedna z najstarszych firm pogrzebowych we Włocławku i regionie. Długoletnie doświadczenie oraz ciągły rozwój zaowocowało pozycją lidera w branży funeralnej w okolicy. Firma przez cały okres swojej działalności rozwija się i dąży do perfekcji. O staranność wykonywanych usług dba doświadczony i wykształcony personel.

>>WIRTUALNY SPACER PO KOMPLEKSIE TARTAR<<