REKLAMA

Weekendy to doskonała okazja by wsiąść na rower i ruszyć z aplikacją po przygodę. Rodzinne wycieczki, relaksująca przejażdżka przy zachodzie słońca czy poranny trening to świetna forma spędzania czasu. Wykorzystajmy to wspierając nasze miasto podczas rywalizacji w ramach Rowerowej Stolicy Polski.

Wszyscy, którzy jeżdżą na rowerach i są posiadaczami telefonów komórkowych, mogą wziąć udział w zabawie. Trzeba tylko pobrać darmową aplikację i wybrać miasto, dla którego chce się zbierać kilometry. Aplikacja działa na terenie całego świata, dlatego każdy uczestnik, bez względu na miejsce, w którym się znajduje, może kręcić kilometry dla swojej drużyny. Nie bez znaczenia dla indywidualnych uczestników są inne użytkowe funkcje aplikacji, będące wartością dodaną udziału w zabawie, takie jak zniżki u partnerów akcji, specjalne odznaki czy prognoza pogody.

Wystarczy tylko pobrać aplikację Rowerowa Stolica Polski: http://www.rowerowastolicapolski.pl/dolacz-do-rywalizacji oraz włączać ją przed jazdą.
Na osoby, które nie mają własnego roweru lub spontanicznie podjęły decyzje o przejażdżce czekają Włowery, czyli Włocławskie Rowery Miejskie. 220 rowerów (w tym 20 z fotelikami dziecięcymi) rozlokowanych w 39 stacjach. Chcąc skorzystać z Włoweru trzeba ściągnąć osobną aplikację (www.wrm.bike), zapoznać się z regulaminem, utworzyć konto i przelać opłatę startową (istnieje też możliwość uruchomienia roweru bez pobrania aplikacji).

Pamiętajmy, że każdy kilometr przejechany na Włowerze możemy rejestrować w aplikacji turnieju miast i tym samym pokazać światu, że Włocławek to jedno z najbardziej „zarowerowanych” miast w Polsce!