REKLAMA

no images were found

Autor: Rafał Walter

Magomedmurad Gadzhiev został w Rzymie mistrzem Europy z zapasach w stylu wolnym w kategorii -70 kg.. Po raz piąty z rzędu stanął tym samym na podium zawodów tej rangi, a po raz drugi na jego najwyższym stopniu.

Gadzhiev stoczył wspaniałą walkę finałową z Azerem Aghahuseynem Mustafayevem. Polak od początku był stroną dominującą, nie pozwalał na wiele swojemu rywalowi, który był karany dwukrotnie za pasywność i musiał w ciągu 30 sekund wykonać punktową akcję. Azerowi ta sztuka się nie udała, dzięki czemu dwa „oczka” powędrowały na konto Gadzhieva, decydując w końcowym rozrachunku o losach pojedynku. Wcześniej Gadzhiev pokonał kolejno: Macedończyka Fati Vejseliego, Turka Haydara Yavuza i w półfinale Gruzina Mirzę Skhule.

Wielkie powody do radości ma również Robert Baran. Zawodnik Ceramika Krotoszyn zapewnił sobie, co najmniej srebrny medal w kategorii powyżej 125 kg. Baran rozpoczął zmagania od 1/8 finału i pokonania Austriaka Johannesa Ludeschera 11-0. W kolejnych walkach przewaga naszego reprezentanta także nie podlegała żadnej dyskusji. W ćwierćfinale wyższość Polaka uznać musiał Azer Jamaladdin Magomedov (12-2), a w półfinale Ormianin Levan Berianidze (9-0). W niedzielnym pojedynku o złoto jego rywalem będzie Gruzin Geno Petriaszwili.

Wciąż szanse na brąz ma Radosław Marcinkiewicz, który wystąpi w niedzielnych repasażach w kategorii do 86 kg. Zawodnik LKS „Orzeł” Namysłów musiał rozpocząć rywalizację od kwalifikacji. W nich wygrał z Finem Ville Tapanim Heino 3-1. W 1/8 finału w takim stosunku Marcinkiewicz wygrał z Mołdawianinem Piotrem Ianulovem. W ćwierćfinale nasz zapaśnik nie dał rady Rosjaninowi Arturowi Naifonovi i przegrał 0-10. Zawodnik LKS „Orzeł” Namysłów w repasażach zmierzy się ze zwycięzcą walki pomiędzy Bułgarem Akhmedem Adamovitchem Magamaevem, a Azerem Abubakrem Abakarovem.

Już na kwalifikacjach swój występ w ME zakończył Patryk Ołenczyn (-74 kg). Polak przegrał z Azerem Khadzhimuradem Gadzhiyevem.12-2.