REKLAMA

Włocławscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy wbrew przepisom posiadali narkotyki. 17-latek odpowie za posiadanie amfetaminy, zaś 31-latek za posiadanie, zarówno amfetaminy, jak i marihuany. Obaj usłyszą zarzuty, za które grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Do zatrzymań doszło wczoraj (10.06.19 ) w rejonie osiedla Kazimierza Wielkiego. W obu przypadkach mężczyźni nerwowo zareagowali na widok patrolu policyjnego i próbowali się oddalić.  Policjanci odkryli co było powodem takiej reakcji. Okazało się, że 17-latek miał przy sobie dwa foliowe zawiniątka z zawartością białego proszku. Proszek ten został zabezpieczony przez funkcjonariuszy, a przeprowadzone przez nich wstępne badania wykazały, że to amfetamina o wadze 3,48g.

KMP Włocławek

Z kolei 31-latek, na widok policjantów, oddalił się i wsiadł do samochodu. Policjanci postanowili sprawdzić co jest powodem takiego zachowania. Ujawnili u mężczyzny dwa zwitki. Jeden z zawartością białego proszku, a drugi z zawartością suszu roślinnego. Proszek i susz został zabezpieczony przez funkcjonariuszy, a przeprowadzone przez nich wstępne badania wykazały, że to amfetamina o wadze 0,41g i marihuana – 0,52g.

KMP Włocławek

Zarówno 17-latek, jak i 31-latek zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy. Obaj usłyszą zarzut dotyczący naruszenia przepisów o przeciwdziałaniu narkomanii. Za posiadanie narkotyków grozi im teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.