REKLAMA

Czworo zawodników Akademii Mieszanych Sztuk Walki z Włocławka zostało powołanych do Kadry Narodowej i będzie reprezentowało Polskę podczas Mistrzostw Europy w Kick-boxingu, które rozegrane zostaną na Węgrzech(Gyor) w terminie 23.08-01.09-2019r.
W ostatnim czasie zawodnicy AMSW w ramach rywalizacji sportowej prowadzonej przez Polski Związek Kick-boxingu na zawodach rangi Mistrzostwa Polski zdobywali czołowe miejsca, co zaowocowało powołaniami do Kadry Polski. Ci młodzi i utalentowani zawodnicy są już od kilku lat filarami reprezentacji Polski w swoich kategoriach wiekowych i wagowych.
Amelia Cymerman (junior, kicklight -60kg),Oliwia Sikorska(kadet, kicklight -65kg),Justyna Cymerman(kadet, kicklight -55kg),Jan Kuczmaja(junior,low kick -81kg) bo o nich mowa,są już po obozach i zgrupowaniach Kadry Polski. Teraz wraz z trenerem Danielem Tobjaszem poprawiają szybkość i wytrzymałość,czekają ich jeszcze sesje sparingowe w Warszawie, Toruniu, Bydgoszczy i Łodzi.

„Cieszę się, że aż czworo moich zawodników jest w Kadrze Polski, nasza ciężka praca nie poszła na marne. Okres przygotowawczy był bardzo mocny, teraz pozostały nam liczne sesje sparingowe i praca nad szybkością. Czy przełoży się to na sukces w postaci medalu Mistrzostw Europy? Zobaczymy. Jestem dobrej myśli.” – wypowiada się na temat Pracy swoich zawodników trener Daniel Tobjasz.

Jedna z zawodniczek, Amelia Cymerman, tymi słowami podsumowała swoją pracę nad przygotowaniami:
„W tym roku udało mi się zdobyć podwójne Mistrzostwo Polski, co przełożyło się na powołanie do Kadry Polski Low Kick i Kick light. Jestem już po licznych zgrupowaniach i obozach, teraz końcowa faza przygotowań, z jakim efektem pokażą Mistrzostwa Europy.”

Zawodnikom gratulujemy powołania do Kadry Narodowej i życzymy jak najwięcej sukcesów.