Pierwszego czerwca w Mysiadle odbyła się gala „Lesznowola Kickboxing Fight II” pod patronatem Polskiego Związku Kickboxingu. W karcie znalazło się dziewięć walk w tym cztery o Pas Zawodowego Mistrza Polski.
Pretendentką do Młodzieżowego Zawodowego Mistrza Polski Low Kick +70kg była Włocławianka, Katarzyna Tyl reprezentująca włocławski klub, Akademie Mieszanych Sztuk Walki Włocławek. Walka toczyła się na dystansie trzech rund po 2 minuty, Kasia przewalczyła pełny dystans przegrywając ostatecznie na punkty z utytułowana Justyną Ciborską, która ma na swoim koncie między innymi tytuł Mistrza Europy i Wicemistrzyni Świata.

Jak walkę swojej zawodniczki ocenia jej trener, Daniel Tobjasz?

„Jestem bardzo zadowolony z postawy Kasi, trenuje zaledwie od roku, a już dostała szansę walki o pas mistrzowski. To duże wyróżnienie dla mnie jako trenera. Justyna Ciborska to bardzo utytułowana zawodniczka i wiedzieliśmy, że będzie to ciężki bój. Kasia przegrała na punkty, ale zdobyła cenne doświadczenie, które zaprocentuje w przyszłości.”

Katarzyna Tyl, młoda zawodniczka Akademii Mieszanych Sztuk Walki Włocławek jednak nie zamierza zaprzestać treningów, a przegrana walka tylko ją motywuje do dalszego działania:

„To była mocna walka, przeciwniczka bardzo wymagająca… dlatego też cieszę się, że przewalczyłam trzy rundy, zdobyłam cenne doświadczenie. Dziękuję wszystkim którzy mnie wspierali, teraz wracam na salę i biorę się do pracy.”

fot. nadesłane

Materace KOŁO