REKLAMA

Dziś o godzinie 10:00 w Zespole Szkół Samochodowych im. Tadeusza Kościuszki we Włocławku odbyło się uroczyste przekazanie kluczyków do dwóch samochodów szkoleniowych marki Toyota Yaris z silnikami 1.5.

Auta zasilą dotychczasową bazę dydaktyczną do nauki jazdy, w której znajdują się już samochody marki: Toyota Yaris, Kia Picanto i Citroen C3. Stan ilościowy pojazdów na wyposażeniu szkoły nie zmienił się, ponieważ szkoła musiała sprzedać dwa już bardzo wyeksploatowane samochody jakimi wcześniej się posługiwała.

Zakup nowych aut został wcześniej zaplanowany w wydatkach budżetowych, do czego przychylił się prezydent miasta, a Rada Miasta zaakceptowała. Jak przyznał przedstawiciel salonu Toyota Włocławek – kwota jaka była w zapytaniu ofertowym i jaką musieliśmy spełniać nie mogła przekraczać 100 tys.

Uroczyście przecięli wstęgę: zastępca prezydenta miasta – Barbara Moraczewska, przedstawiciel salonu Toyota Włocławek – Sebastian Baranowski oraz dyrektor szkoły – Ryszard Suwała.

Po zakończeniu części oficjalnej, wystąpiła Orkiestra Zespołu Szkół Samochodowych, a jazdy próbne nowymi pojazdami dokonali uczniowie.

Nowo pozyskany sprzęt przyczyni się do uatrakcyjnienia nauki na kierunkach motoryzacyjnych, zwłaszcza w dwóch nowych zawodach: kierowca mechanik i technik transportu drogowego.

fot. Martyna Drzewiecka