7 medali zdobyli judocy MKS „Olimpijczyk” Włocławek podczas VI Turnieju Judo pamięci Trenera Sławomira Pacholaka o Puchar Burmistrza Białołęki. Turniej, mimo iż był zapowiedziany jako turniej dla początkujących zgromadził bardzo dużą liczbę uczestników z kraju i z zagranicy (Rosja, Czechy, Estonia, Ukraina, Kirgistan).
Spośród 15 osobowej ekipy Olimpijczyka najlepiej spisał się Oliwier Spychalski, który zdobył złoty medal.
Srebrne medale wywalczyli : Wiktor Borkowski, Szymon Ansilewski-Wrzesiński i Liliana Warzyńska, a brązowe : Nicola Spychalska, Zuzanna Jurczak i Łukasz Kordyl.
Zdobyć medale nie było łatwo , o czym przekonali się pozostali judocy klubu. Po kilku dobrych, stoczonych walkach nie udało się stanąć na podium : Roksanie Sobuckiej, Miłoszowi Kubiakowi, Brunowi Dochier, Antoniemu Gajewskiemu, Igorowi Balcerowskiemu oraz trójce najmłodszych judoków (6-7 letnich) : Szymonowi Szafrańskiemu, Filipowi Bogaczowi i Filipowi Zającowi. Właśnie w tej ostatniej grupie wiekowej startowało dziecko z Kirgistanu posiadające 2 kyu (pas niebieski), które prezentowało poziom co najmniej młodzika, czyli 14-15 latka.

  • Do Warszawy zabraliśmy dzieci, które trenują od kilku miesięcy np. Nicola Spychalska (7 miesięcy treningu), takich którzy niedawno rozpoczęli swoją przygodę z judo i są na etapie początkującym. Mimo, iż był to turniej właśnie dla takiej grupy, trafili się tu również zawodnicy z wieloletnim stażem treningowym oraz dużym przygotowaniem fizycznym i startowym. Mówię tu głównie o ekipach z zagranicy. Różnica poziomu była na tyle duża, że przebić się do strefy medalowej było naprawdę ciężko. Myślę, że za rok, organizator turnieju mógłby udoskonalić selekcję doboru zawodników do turnieju dla początkujących, tym bardziej, że zawody odbywały się w dwa dni : sobota (turniej dla zaawansowanych), niedziela (turniej dla początkujących). Niestety, dzieci walczące w turnieju dla zaawansowanych, którym nie powiodło się w zawodach mogły wystartować również w niedzielę. Na pocieszenie mogły zdobyć medale z dużo mniej doświadczonymi zawodnikami. Tym bardziej cenne są medale zdobyte przez naszych zawodników, którzy z tak małym doświadczeniem potrafili wywalczyć medale oraz stoczyć dobre walki – skomentowała turniej Aneta Szczepańska.
    W turnieju sekundowali również trenerzy : Bartosz Zieliński i Roman Stawisiński.
    Wyjazd na zawody był dofinansowany ze środków Gminy Miasto Włocławek oraz środków własnych.
Materace KOŁO