REKLAMA

Na stronie Facebook’owej Budki Suflera pojawił się dziś w nocy wpis informujący, że Romuald Lipko zmarł.

„Dnia 6 lutego koło północy, po przegranej walce z nowotworem, odszedł Romuald Lipko, jeden z najwybitniejszych kompozytorów polskiej muzyki rozrywkowej końca XX i początku XXI w., współtwórca i kreator zespołu Budka Suflera, autor wielu wielkich polskich przebojów. Z ogromnym żalem i smutkiem zawiadamiają Rodzina i przyjaciele z zespołu Budka Suflera”

Romuald Lipko nie żyjeDnia 6 lutego koło północy, po przegranej walce z nowotworem, odszedł Romuald Lipko, jeden z…

Opublikowany przez Budka Suflera Czwartek, 6 lutego 2020

Romuald Lipko urodzony w 1950 roku, polski kompozytor i multiinstrumentalista (instrumenty klawiszowe, trąbka, gitara basowa). Uznawany za jednego z prekursorów nurtu new romantic.

Najbardziej znany ze swojej działalności w zespole Budka Suflera, ale nie tylko na tym kończyła się jego praca artysty. Współpracował z wieloma polskimi wokalistkami. Pisał piosenki m.in. dla Anny Jantar (Nic nie może wiecznie trwać, Do żony wróć, Układ z życiem), Urszuli (Dmuchawce latawce wiatr, Malinowy król, Za twoje zdrowie mała), Ireny Jarockiej (To za mało, Nie odchodź jeszcze, Lato dzikich róż), Zdzisławy Sośnickiej (Aleja gwiazd, W kolorze krwi, Serce pali się raz, Powiedz mi panie, Będzie co ma być), Izabeli Trojanowskiej (Jestem twoim grzechem, Wszystko czego dziś chcę, Nic za nic), Barbary Sikorskiej (CDN, Mniejsze zło, Gramatyka miłości, Zakochajmy się jak dzieci), Ireny Santor (Jak fart, to fart, Jeszcze kochasz mnie), Maryli Rodowicz (Tak nam słodko, tak nam gorzko), Eleni (Postaw na mnie, a zatrzymam deszcz).

Od 2019 roku chorował na nowotwór. Zmarł po przegranej walce w dniu 6 lutego.

Zdjęcie pochodzi z profilu FB Budka Suflera