REKLAMA

15 kwietnia 2019 r. wystartowała rejestracja drużyn do Turnieju strategicznej gry planszowej „Żywioły lasu”. Wydarzenie promuje działania Lasów Państwowych związane z adaptacją lasów i leśnictwa do zmian klimatu.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe, a dla szkół 3 najlepszych drużyn: wyposażenie w pomoce naukowe do pracowni przyrodniczych o łącznej wartości 6 500 zł.

Do konkursu rejestrowane są drużyny składające się z 4 zawodników w wieku 10-16 lat. Każda zakwalifikowana drużyna otrzyma bezpłatny egzemplarz gry „Żywioły lasu”, dzięki któremu będzie mogła potrenować przed udziałem w turnieju.

Rozgrywki regionalne będą odbywać się od 13 maja do 7 czerwca br. Rejestracja trwa do 5 maja br. Decyduje kolejność zgłoszeń.

O czym jest gra? O tym, że nasz klimat się zmienia, a żywioły, które panują w lesie są niestabilne. Doświadczamy tego, zmagając się z efektami gwałtownych zjawisk pogodowych: suszy, wichur czy ulewnych opadów. Nie mamy na nie bezpośredniego wpływu, ale możemy przewidywać ich skutki i próbować im zapobiegać. Niektórym zmianom da się przeciwdziałać, do innych musimy się przystosować. W adaptacji lasów do zmian klimatu niezwykle istotne jest to, w jaki sposób będziemy gospodarować wodą i jak ochronimy lasy przed pożarami.

Zachowanie lasu w dobrej kondycji to zadanie graczy. Od ich decyzji i działań zależy, czy w grze uda się zapanować nad żywiołami ognia i wody.

Turniej odbywa się pod patronatem Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych.

Szczegółowe informacje na ten temat:

https://www.zywiolylasu.com.pl/?fbclid=IwAR0kicsIlDHvO2OZvrjox2EfOLHIJUBCEHK3-OSwa7-tIMFiLeaWXl6W4hc