REKLAMA

W dniu wczorajszym Związki Zawodowe działające w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistyczny we Włocławku złożyły na ręce Pana Marszałka Piotra Całbeckiego wotum nieufności wobec dyrekcji WSS we Włocławku.

Lista zarzutów postawionych w piśmie wobec dyrekcji WSS Włocławek jest spora i są dość poważne. Dynamiczny wzrost zadłużenia szpitala, brak kontroli nad inwestycjami, nieprzestrzeganie przepisów Kodeksu Postępowania Administracyjnego to tylko parę, które zawiera pismo.


Sytuacja we włocławskim szpitalu od dawna nie jest najlepsza. W zeszłym roku zamknięto oddział chirurgii dziecięcej, w tym roku zawieszono oddział neurologii. Od dawna słychać, że dyrekcja ma również problem, żeby porozumieć się z ratownikami medycznymi. I na tym problemy się nie kończą.

Największy problem leży po stronie mieszkańców Włocławka i okolicznych miejscowości, którzy w sytuacjach wymagających ratowania zdrowia i życia będą musieli, w paru przypadkach, udać się do Torunia, Płocka czy Bydgoszczy.

Jakie działania podejmie Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego? Czy wotum nieufności postawione przez Związki Zawodowe WSS Włocławek wobec dyrekcji spowoduje zmiany na lepsze?

Bądźcie z nami na bieżąco, będziemy informować. Jutro ten temat poruszymy w programie „Klimecka pyta” o godzinie 17-tej, do którego oglądania już dziś serdecznie zapraszamy!