REKLAMA

Autor: Marek SzubskiRewelacja Bundesligi sięga po MVP Energa Basket Ligi

Trzykrotny Mistrz Polski (2018,2019 z Anwilem oraz 2020 ze Stelmetem), MVP sezonu 2019/2020, Jarosław Zyskowski, został zawodnikiem niemieckiego klubu Rasta Vechta. Jest to umowa krótkoterminowa i obowiązuje do końca sezonu 2019/2020 niemieckiej BBL. Nasi zachodni sąsiedzi bardzo chcą zakończyć sezon w sportowej rywalizacji. 10 zespołów wyraziło chęć dokończenia sezonu na zasadzie turnieju finałowego. Zespoły podzielone na dwie grupy zagrają ze sobą mecz i rewanż. Po fazie grupowej rozgrywane mają być play-offy. Finał planowany jest na 30 czerwca.

W chwili zawieszenia rozgrywek półfinaliści zeszłego sezonu, zespół Rasta zajmował 6 miejsce w tabeli BBL. Rastamani rywalizowali również w Basketball Champions League z Rottweilerami z Włocławka. Obie drużyny zakończyły swój udział na fazie grupowej. 


Nazwa zespołu – Rasta jest nieprzypadkowa. To hołd dla Boba Marleya, konkretnie dla jego płyty  Rastaman VibrationKlub został założony 26 czerwca 1979 r. Tworzyli go byli koszykarze oraz absolwenci gimnazjum Antonianum, fani Boba Marleya oraz muzyki reggae. 

Dla 27-letniego Jarosława jest to niewątpliwie szansa na pokazanie się z jak najlepszej strony i zostanie w Niemczech na dłużej, a kto wie czy niemiecka przygoda nie będzie początkiem kariery Jarka w Europie? Turniej finałowy Bundesligi z pewnością bacznie obserwować będą eksperci z całego starego kontynentu.

Powodzenia Zyzio! Jarosław, Jarosław!